Петмина повредени меѓу кои и тримсечно бебе се повредени во сообраќајка кај патарината кај селото Глумово. Комбе со скопски регистарски ознаки, со голема брзина најпрво удрило во кабина за наплата, а потоа во автомобил во кој се наоѓали имало 5 државјани на Албанија, а меѓу нив и 3- месечно бебе.

Сообраќајот на автопатот Неготино – Гевгелија утринава од 07:10 часот е во прекин за товарни возила, а за патнички возила се одвива со наизменично пуштање.

На магистралниот пат Штип-Радовиш, ноќеска 30 минути по полноќ, се случи сообраќајна незгода помеѓу две патнички возила со штипски регистерски таблички. Карактеристично за незгодата е што и двајцата возачи се без положен возачки испит.

Повеќе артикли...

Регистрирајте се со вашето име и емаил адреса на нашиот сервис и бидете секогаш во тек со новости од Македонија и Светот.