Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и останатите обвинети за изборни измами и злосторничко здружување, во случајот „Титаник“, што го води Специјалното
обвинителство, остануваат без пасоши, дознава Centarnews.net од извори во скопска Апелација.

Сета ова рашомонијада на Груевски за експертската јавност и граѓаните, нема дилеми дека тој како лидер на заминување се обидува да ја дефокусира јавноста од својата одговорност за големиот пораз, бегање од оставака и осуда од сопствената партија и членството на ВМРО ДПМНЕ.

Повеќе артикли...

Регистрирајте се со вашето име и емаил адреса на нашиот сервис и бидете секогаш во тек со новости од Македонија и Светот.