Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против поранешниот градоначалник на Ѓорче Петров, Сокол Митровски и уште осуммина други за незаконско приватизирање на земјиште.

Се води истрага против двајца високи претставници на власта по дојава од граѓани за корупција, рече премиерот Зоран Заев во денешното обраќање на панел дебата на Самитот Македонија 2025.

Повеќе артикли...

Регистрирајте се со вашето име и емаил адреса на нашиот сервис и бидете секогаш во тек со новости од Македонија и Светот.