Во Арачиново ископале камена плоча со непознат натпис

Македонија
Typography

Д.М. од с.Арачиново-скопско во текот на вчерашниот ден во полициската станица во Арачиново пријавил дека пронашол камена плоча со непознат натпис.

Лицето Д.М. пријавил дека од страна на градежна фирма која изведувала ископ за канализација била извадена камена плоча со непознат натпис, при што истите ја извадиле плочата, а дупката по поставување на цевките ја затрупале со земја.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Скопје.

Регистрирајте се со вашето име и емаил адреса на нашиот сервис и бидете секогаш во тек со новости од Македонија и Светот.