Најактуелни новости по категорија

V серијата на паметни телефони на LG е прилично уникатна – има втор дисплеј во горниот дел наменет за дополнителни информации, апликации и нотификации, како и други карактеристики кои ги немаат останатите конкуренти

Модниот бренд Louis Vuitton го претстави својот најнов производ - паметниот часовник Tambour Horizon.

Во декември, на пазарот ќе се појави нов гаџет за миење заби кој користи вибрации со амплитуда од 9,5 G.

Научниците од Институтот Макс Планк во Германија направиле сферични микророботи кои можат да се движат низ вода и во исто време да ги убиваат патогените бактериите, како E. coli.

Компанијата Samsung подготвува нов тип на батерии што се сосема различни од сегашните литиум-јонски.

Една од дилемите со која се соочуваат луѓето што секојдневно работат на лаптоп е дали кабелот треба да се исклучи откако батеријата ќе се наполни. Сепак одговорот на ова прашање не е едноставен.

За корисниците на WhatsApp пристигнува добра вест – на најновата верзија на апликацијата е додадено својство кое е многу потребно за корисниците.

Мајкрософт ја претстави апликацијата за паметни телефони- „Seeing AI“, која користи компјутерска визија да им го опише светот на лицата со оштетен вид.

„Facebook“ планира да започне да профитира од „Messenger“ на глобален план, пишува „CNBC“.

Приказната во играта се одвива во алтернативна 1943 година, по смртта на Никола Тесла, но од студиото не откриваат повеќе детали.

Electronic Arts објави голем дел од новото издание на играта Star Wars Battlefront на нивнот настан EA Play во живо.

Mass Effect: Andromeda e Rool Play игра развиена од BioWare и објавенa од страна на Electronic Arts за PlayStation 4, Xbox Еден, и Microsoft Windows.

Регистрирајте се со вашето име и емаил адреса на нашиот сервис и бидете секогаш во тек со новости од Македонија и Светот.