Land Rover размислува за конкурент на Bentley Bentayga

Инжинерство
Typography

Во моментов Land Rover не располага со модел со кој  може да се спротивстави директно на супер изведбата Bentley Bentayga, иако има доста луксузни верзии на Range Rover.

Ова може да се промени наскоро, ако Британците дадат зелено светло за проектот за престижен водечки мега луксузен автомобил. Според различни информации, моделот ќе се позиционира над сегашниот Range Rover SVAutobiography, односно најверојатно нема да биде базиран на Range Rover, туку ќе биде посебен развој.

Не е сигурно и какви димензии и динамички својства  ќе има возилото, бидејки од Land Rover не гледаат проблем во тоа најновото SUV луксузно остварување да биде голем колку сегашниот Range Rover.

Регистрирајте се со вашето име и емаил адреса на нашиот сервис и бидете секогаш во тек со новости од Македонија и Светот.