Еве како Игор Џамбазов го прослави својот роденден

Занимливости
Typography

Џамбазов со своите најблиски со песна го прослави својот 54-ти роденден. Среќен роденден

„Денес му е роденден на Игор ,полни….не е важно …да ми е живо и здраво другарчето, брачниот партнер на сцена, кога и на двајцата ни се плаче се смееме, а кога ни се смее пееме, вечер славиме, те сакам колку сите зрнца во песокот , до небо и назад …и да повториме како рече Олби: Ништото е доволно !“ напиша Весна Петрушевска на својот фејсбук профил.

https://www.facebook.com/aleksandra.jorevamihajlovski/videos/pcb.10213676268370727/10213676262330576/?type=3

 

Регистрирајте се со вашето име и емаил адреса на нашиот сервис и бидете секогаш во тек со новости од Македонија и Светот.