Top Stories

Џамбазов со своите најблиски со песна го прослави својот 54-ти роденден. Среќен роденден

Сите многу добро ги познаваме ликовите од најпознатиот цртан филм „Том и Џери“ со кои израснаа многу генерации

Ако работите за голема компанија, сигурно понекогаш се чувствувате како мали риби во огромен аквариум.

Најновото саботно издание од извлекувањето на Ново Лото 7/34 на Државна лотарија кое се емитува на телевизија Сител, помина без водителката Марјана Станојковска.

Во оваа држава сиромашни се семејствата кои не трошат 1000 евра месечно

Во светот има многу необични професии од кои може добро да се заработи. 

ОД ТАЈЛАНД СЕ ВРАЌААТ СО БРОНЗЕН МЕДАЛ

Во недела на HBO почнува прикажувањто на седмата сезона од мега популарната серија Game of Thrones, која е работена според романите од Џорџ РР Мартин.

Градот Дунгуан во Кина е необично место – во него мажит немаат шанси да бидат сами, а жените ги плаќаат пијачките.

Во градот кадешто и еден грам воздух, судејќи според се', чини извесна сума на пари, сега може да се купат и чевли вредни импресивни 33.000 долари.

Фотографот Хаб Прикаертс живеел во квартот на Црвените фенери во 90-тите и ги фотографил сексуалните работнички, чистачите, муштериите, криминалците, полицијците, туристите и зависниците кои го сочинуваат тој кварт.

Сузана Манчиќ отсекогаш  сакала секс , а Здравко Чолиќ го ќарила некоја селанка на ливада, сигурно и вие се сеќавате на првото сексуално искуство. На оваа скокотлива тема отворено проговорија српските ѕвезди.

Регистрирајте се со вашето име и емаил адреса на нашиот сервис и бидете секогаш во тек со новости од Македонија и Светот.