Дървен материал от www.emsien3.com

The best bookmaker bet365

The best bookmaker bet365

Menu
Последни Новости

Македонија

Prev Next
СДСМ: Владата да прогласи елементарна непогода во Преспа

СДСМ: Владата да прогласи елементарна непогода во Преспа

„Состојбата во ресенскиот регион е катастрофална по силното невреме што во вторникот го зафати овој дел од територијата на Република Македонија, а штетите настанати од него  на јаболковиот род изнесуваат 80 до 100 проценти“, се вели во соопшт...

Васко Наумовски и официјално е нов преговарач за името

Васко Наумовски и официјално е нов преговарач за името

На првиот работен ден од новата функција, Васко Наумовски кој е новиот преговарач за името и македонски амбасадор во САД, го искористи да се сретне со претседателот Ѓорге Иванов. Во вила Водно друштво му правеше и неговиот претходник Зоран Јолевск...

Приведен осомничениот за убиството на старецот од Велес

Приведен осомничениот за убиството на старецот од Велес

Секторот за внатрешни работи Велес го расчисти случајот со убиството на 90 годишниот Јован Ц. Од Велес чиешто тело беше пронајдено минатата недела, пточно на 17.07 во кругот на СОУ Кочо Рацинн во Велес.

ТРАГЕДИЈА ВО ПРИЛЕП: ТРИ ДЕЧИЊА ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ

ТРАГЕДИЈА ВО ПРИЛЕП: ТРИ ДЕЧИЊА ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ

Десетгодишни дечиња кои си играле на улицата „Борис Кидрич“ заедно со 26-годишниот С.У. во контејнер пронашле црна вреќа со непозната зрнеста и топчеста материја и празни  патрони од ловна пушка, кои ги истуриле на куп и со чкорче од киб...

ХОНОРАРЦИТЕ СЕ БРИШАТ ОД СПИСОКОТ НА НЕВРАБОТЕНИ И ЌЕ ПЛАЌААТ ПРИДОНЕСИ

ХОНОРАРЦИТЕ СЕ БРИШАТ ОД СПИСОКОТ НА НЕВРАБОТЕНИ И ЌЕ ПЛАЌААТ ПРИДОНЕСИ

Владата од 1 јануари идната година ќе ги избрише од листата на невработени хонорарците и лицата кои работат со договор на дело или друг вид договор. Во исто време овие лица покрај персоналниот данок што го плаќаа досега ќе мора да плаќаат и придон...

  1. Економија
  2. Хроника
  3. Свет
  4. Коментари
Бензините поефтинуваат за 2.5 денари

Бензините поефтинува…

Регулаторната комисија за енергетика на седница...

Кина со пад на економијата во последните 18 месеци

Кина со пад на еконо…

Економијата на Кина го достигна најниското ниво...

Македонија лидер - во сиромаштија!

Македонија лидер - в…

Македонија со БДП од 10.800 долари е на 113. ме...

За три месеци направен фантастичен буџетски минус од 207 милиони евра

За три месеци направ…

Фантастични 70 отсто од предвидениот буџетски м...

Ограбени Цркви во гостиварските села Горна Бањица и Балиндол

Ограбени Цркви во го…

Викендов во гостиварските цела  Балиндол и...

Ограбена поштата во Арачиново, крадецот во бегство

Ограбена поштата во …

Метална каса во која имало 17.412 денари, еден ...

Сообраќајка на Водњанска-Пежо се заби во продавница покрај патот

Сообраќајка на Водња…

Автомобил „пежо“ со скопски регистарски табличк...

Тешка сообраќајна несреќа во Карпош 4

Тешка сообраќајна не…

Вечерва околу 20 часот на крстосниците на улици...

Бунтовници тврдат дека за два дена собориле четири украински авиони

Бунтовници тврдат де…

Проруските бунтовници во источна Украина соопшт...

Две експлозии во ист град,82 жртви

Две експлозии во ист…

Две експолозии го тресеа мирниот нигериски град...

ОН: Израел го прекршува законот, а можеби врши и воени злосторства во Газа

ОН: Израел го прекрш…

Израелските воени акции во Газа би можеле да се...

Повлекување на про руските сепаратисти од Доњецк

Повлекување на про р…

Проруските бунтовници ги напуштиле позициите во...

Mercedes-Benz претстави камион кој што самиот ќе управува на автопатите

Mercedes-Benz претст…

За развојот на автомобили кои што можат самите ...

Камерите GoPro влегуваат во сериски автомобили

Камерите GoPro влегу…

Веќе неколку компании најавија дека ќе вградат ...

Ауди ги потврди новите модели

Ауди ги потврди нови…

Шефот за технички развој на Ауди, Улрих Хакенбе...

Се отвара првиот тематски парк на Ферари во Европа

Се отвара првиот тем…

„Ферари“ планира до 2016 година да отвори прв с...

Спорт

Прекинат натпреварот помеѓу Man.city  и NK.Rijeka поради расизам

23 Јули, 2014

Прекинат натпреварот помеѓу …

Фудбалскиот клуб  Манчестер Сити објави дека младиот тим на ’граѓаните’,...

Металург по Сараево го дополни европското ќесе до 390.000 евра

23 Јули, 2014

Металург по Сараево го допол…

Покрај секако историскиот резултат, бележејќи ги сезонава најдобрите свои нас...

Марјан Секуловски го презема кормилото на Пелистер

23 Јули, 2014

Марјан Секуловски го презема…

Еден од најистакнатите домашни стратези Марјан Секуловски попладнево треба оф...

Северна Кореја го освои мундијалот, во финалето го победи Бразил со 8-1

17 Јули, 2014

Северна Кореја го освои мунд…

Големиот лидер на Севера Кореја, Ким Јонг Ил, пред четири години, кога репрез...

Вести

Спорт

Живот

Сцена

За нас

Приклучете се!